SPORT

Datum: 04.12.2017 | 10:07

Broj pregleda: 324

Rukometaši Maglaja u okviru 10. kola rukometne Premijer lige BiH, u dobro popunjenoj Sportskoj dvorani u Maglaju, savladali su ekipu Konjuha iz Živinica rezultatom 35:27 (18:14).

Gosti iz Živinica bolje su otvorili susret i poveli rezultatom 4:2, a zatim i 5:3. Bilo je to jedino vodstvo Konjuha u ovoj utakmici. Rukometaši Maglaja nevjerovatnom serijom od 8:0 prelaze u vodstvo i nakon 15 minuta igre bilo je +6 za Maglaj (11:5). Od tog momenta pa do samog kraja utakmice maglajski rukometaši su kontrolisali utakmicu. Na odmor se otišlo kod rezultata 18:14 za domaćina. U nastavku susreta prednost Maglaja je varirala od pet do šest golova prednosti. Uspjeli su gosti ozbiljnije zaprijetiti u 46. minuti utakmice kada je na semaforu stajalo 26:23, ali to je sve što su rukometaši Konjuha uspjeli napraviti u ovoj utakmici. Raspucali su se rukometaši Maglaja u posljednjih 15-ak minuta utakmice i konstantno povećavali svoju prednost, za konačnih +8 (35:27).

Dodajmo i to, da je utakmicu obilježila i teška povreda rukometaša Konjuha, Arnada Hamzića, koji je nakon ukazane pomoći u Domu zdravlja Maglaj prebačen u Kantonalnu bolnicu Zenica.

U narednom kolu RK Maglaj će gostovati u Doboju gdje se sastaje sa ekipom Sloge.

Najefikasniji u redovima Maglaja bio je Mehinagić sa 10 pogodaka, sedam je postigao Abdurahmanović, Ćosić 6, Omerović 4...

FOTOGRAFIJE možete pogledati klikom OVDJE.