SPORT

Rutinska pobjeda rukometaša Maglaja u Kaknju

Datum: 13.11.2017 | 11:19

Broj pregleda: 279

Rukometaši Maglaja u 7. kolu rukometne Premijer lige BiH zabilježili su sigurnu pobjedu na gostovanju u Kaknju, gdje su savladali istoimenog domaćina rezultatom 32:38 (13:19).

Od samog početka utakmice bilo je jasno da bodovi idu u Maglaj. Već na poluvremenu Maglaj je imao +6 golova prednosti, a u nastavku utakmice prednost je u pojedinim momentima iznosila i +10. Trener Obralić je u finišu utakmice pružio priliku i igračima koji su u dosadašnjih šest kola bilježili manju minutažu.

Najefikasniji u našim redovima bio je Abdulrahmanović sa 12 golova, Mahinagić je postigao 7, Omerović 6, Alić 4, Ćosić 3...Fantastičan je bio i Hadžihasić koji je na golu Maglaja zabilježio 22 odbrane.

Maglaj se nakon sedam odigranih kola nalazi na 5. poziciji na tabeli sa 12 osvojenih bodova. U narednom kolu, izabranici Mahmuta Maše Obralića u derbiju kola ugostit će ekipu Izviđača, lidera na tabeli PL BiH. Utakmica se igra u Sportskoj dvorani u Maglaju usubotu 18.11.2017. sa početkom od 19,00 sati.