SPORT

Datum: 13.11.2017 | 10:36

Broj pregleda: 1037

Moševac je u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva u Drugoj ligi FBiH – Centar na gostovanju u Tešanjci zabilježio pobjedu, sedmu u nizu, gdje je savladao domaću ekipu Pobjede rezultatom 2:1.

U dosta „tvrdoj“ utakmici Moševac je prvi pogodak postigao u posljednjim sekundama prvog poluvremena, nakon što je Adi Kovačić majstorski pogodio iz slobodnog udarca. Domaći nogometaši su na otvaranju drugog poluvremena poravnali rezultat na 1:1. Samo par minuta kasnije, mogao je Kovačić postići svoj drugi pogodak na utakmici, nakon što je iz slobodnog udarca pogodio prečku domaćeg gola. Ipak, u 75. minuti utakmice Moševac je stigao do pobjedonosnog pogotka na utakmici, nakon sjajnog prodora i ubačaja Mujića loptu u gol poslao je igrač domaće ekipe.

Ovom pobjedom, Moševac je prvi dio sezone okončao na drugoj poziciji sa 30 osvojenih bodova, što je veliki uspjeh za klub kojem je ovo prva sezona u Drugoj ligi FBiH. Jesenji prvak je ekipa Goražda, koja na kraju jesenjeg dijela ima samo dva boda više od Moševca. Natron je prvi dio sezone završio na 8. poziciji na tabeli sa 19 osvojenih bodova.