SPORT

RK Vogošća Poljine Hills - RK Maglaj 24:19 (10:9)

Datum: 23.10.2017 | 09:23

Broj pregleda: 194

Rukometaši RK Vogošća Poljine Hills su savladali ekipu RK Maglaj u okviru petog kola rukometne Premijer lige BiH rezultatom 24:19 (10:9).

Prvi dio protekao je u izjednačenoj rezultatskoj igri oba sastava. Domaći su imali nekoliko zicera koje nisu iskoristili, ali treba istaći i odlične odbrane golmana oba sastava, Haseljića sa jedne i Hadžihasića sa druge strane.

Dosta tvrda utakmica viđena je na otvaranju, pa je u 10. minuti rezultat glasio 3:3. Rukometaši trenera Skopljaka su odigrali nešto bolje sredinom prvog poluvremena, pa su uspjeli da dođu do dva pogotka prednosti u 19. minuti. Rezultat je glasio 7:5. Do kraja poluvremena i dalje smo gledali tvrdu utakmicu, a golmani oba tima, kako smo i naveli nisu dozvolili niti jednoj ekipi da stvore prednost, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 10:9 za ekipu Vogošće.

Drugi dio isto stanje na terenu, s tim da je sudijski par svojim odlukama unosio bespotrebnu nervozu kako među igrače oba tima, tako i među publiku. Vogošćani su uspjeli sredinom drugog dijela 'prelomiti' utakmicu u svoju korist, a u 43. minuti prvi put su stigli do četiri pogotka prednosti. Rezultat je glasio 17:13. Prednost stvorena u tom periodu bila je sasvim dovoljna da izuzetno kvalitetni sastav Senada Skopljaka, bez velikih problema sačuva do kraja utakmice za konačnh 24:19 u svoju korist.

Vogošću je do pobjede vodio Almir Osmanhodžić sa šest golova dok se kod Maglaja istakao Sedžad Abdurahmanović sa devet postignutih pogodaka.