Četvrtak , 25. Apr, 2024

VIJESTI - NOVOSTI - NEWS

NK Vis ''Simm Bau'' Kosova srušio i NK TOŠK: Debitant hit u novoj sezoni Prve lige FBiH

img

Uzbudljivo je bilo na tešanjskim Lukama gdje je Vis "Simm Bau" Kosova kao formalni domaćin u 2. kolu Prve lige FBiH ugostio NK TOŠK.

Na kraju je završilo 2:1 za Simm Bau koji je tako potvrdio sjajnu formu u debitantskoj sezoni u Prvoj ligi FBiH.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćima koji su u 14. minuti poveli pogotkom Mirze Kovača, iako je TOŠK imao u nastavku nekoliko sjajnih prilika, no izostala je realizacija.

Drugi dio bolje otvara Vis Simm Bau, no sjajni golman Kršić u dva navrata spašava svoj gol. Kaznio je to Osmo Nuhanović u 63. minuti i pogodio za 1:1. U 75. minuti novo uzbuđenja. Velika greška odbrane TOŠK-a, opravdani penal za Simm Bau, a Hadžić je precizan.

Pred sami kraj sve je mogao riješiti Huseinspahić, ali je pogodio stativu gola TOŠK-a. Ostalo je 2:1. Simm Bau ima šest bodova nakon dva kola, dok je TOŠK na 'nuli' i sigurno će biti uzbudljivo u narednim danima u klubu iz Tešnja.