Petak , 29. Mar, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Počela kajakaška sezona: Maglajski kajakaši veslali na regati u Slavonskom Brodu (FOTO)

img

Ekipa Kajak-kanu kluba Maglaj u nedjelju je učestvovala na regati u Slavonskom Brodu koju je organizovao Kajak-kanu klub „Marsonija“. Mogle su se vidjeti uzbudljive trke a maglajski kakajakši postigli su zapažene rezultate u konkurenciji 16 ekipa i 228 takmičara.

U trci jednosjeda na 500 metara za juniore Kenan Hrnjić osvojio je treće mjesto. Također, Kenan se i u trci na 2.000 metara za juniore okitio bronzanom medaljom. Muamer Karabegović je u kombinaciji sa takmičarima iz Jajca i Gradiške u kajaku četverosjedu osvojio drugo mjesto. U kategoriji veterana Nihad Efendić je u jednosjedu na 2.000 metara zauzeo drugo mjesto. U ekipi su bili i Sanjin Šabanović i Amar Đuhera koji su također dali doprinos u ukupnom poretku ekipe.

Inače, angažovanjem članova i uprave Kajak-kanu kluba Maglaj uspješno je osiguran novac za kupovinu jednog, polovnog kajaka jednosjeda. Iz maglajskog kluba zahvalili su se svim donatorima koji su pomogli nabavku kajaka.