Srijeda , 24. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

RK Maglaj u u najboljoj utakmici sezone razbio Iskru, već sutra ih očekuje meč protiv RK Vogošća PH

img

Izabranici Ermina Bajrića odigrali su fantastičan meč i nakon niza nešto lošijih rezultata u posljednje vrijeme, u subotu su savladali Iskru iz Bugojna sa 32:27 u utakmici 9. kola Premijer lige. Već nakon prvih 30 minuta igre domaći rukometaši su vodili sa 17:13, a u nastavku utakmice su konstantno povećavali svoju prednost i do maksimalnih +9 (32:23 u 54. minutu).

Ova utakmica ostaće upamćena po nevjerovatnoj partiji Benjamina Čičkušića, koji je čak 20 puta tresao mrežu gostiju iz Bugojna i tako praktično sam doveo Maglaj do trijumfa, iako je i na golu Maglajlija bio raspoložen i Kenan Mutapčić koji je imao 13 odbrana, a uspio je postići i jedan pogodak.

Kod gostiju najefikasniji bio je Klis sa šest pogodaka, a isto toliko dao je i Semir Zvekić.

Već u utorak 19.11.2019. rukometaši Maglaja gostuju u Vogošći, gdje će se u okviru 10. kola sastati sa ekiopom Vogošće Poljine Hills. Utakmica se igra u SD "Amel Bečković" sa početkom od 19 sati.