Četvrtak , 28. Mar, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

NK Vis ''Simm Bau'' u derbiju kola bolji od Borca

img

Veliki derbi devet kola Druge lige Centar između NK Viss Sim Bau i FK Borac pripao je domaćem timu rezultatom 3:2.

Bio je ovo prvi poraz za goste iz Jelaha, dok su domaći sada na dva boda zaostatka.

Domaći su poveli već u drugoj minuti preko Muamera Kadušića, no samo četiri minuta kasnije 1:1. Strijelac je bio Vedad Mudrov. Bio je to konačan rezultat prvog dijela.

NK Vis Simm Bau sjajno otvara drugi dio meča. U 50. minuti Eldin Suljić matira Asima Bošnjaka. Gosti se ne predaju. U 54. minuti Salih Hodžić matira Skopljakovića i bilo je jasno da ćemo gledati neizvjesnu završnicu.

Domaći su imali jedanaesterac u 74. minuti, no udarac Samira Čakara brani golman Bošnjak. Ipak, domaći na samom kraju dolaze do tri boda. Mladi Edin Husaković pogađa za slavlje blizu hiljadu navijača.

Derbi je tako pripao domaćem timu, te je jasno da će se putnik u viši rang vjerovatno i tražiti između ova dva tima.

U narednom kolu NK Vis Simm Bau gostuje Natronu iz Maglaja, dok Borac dočekuje na svom stadionu Moševac.