Četvrtak , 28. Mar, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Maglaj uz veliku podršku s tribina ''srušio'' lidera Premijer lige (FOTO/VIDEO)

img

Rukometaši Maglaja i Gračanice odigrali su sjajnu utakmicu u okviru 20. kola Premijer lige BiH. Nošeni velikom podrškom navijača, slavili su maglajski rukometaši rezultatom 24:22.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra. Domaći su vodili u prvom dijelu prvog poluvremena, a nakon toga gosti su uspjeli da preokrenu vodstvo u svoju korist. Ipak, prvo poluvrijeme završeno je neriješeno, 14:14.

U drugom poluvremenu obje ekipe su ponudile sjajnu igru, ali prije svega borbu na terenu. I to borbu za svaku loptu. Viđeno je mnogo isključenja i sedmeraca, ali sjajno su branili golmani.

Izabranici Zdravka Stevanovića utakmicu su prelomili u posljednjih pet minuta, kada odlaze na 23:20,a gosti se do kraja nisu uspjeli vratiti, te je Maglaj na kraju ostvario jako važnu pobjedu, rezultatom 24:22.

U redovima Maglaja najefikasniji bio je Bašić sa 5 pogodaka, po četiri su dodali Omahić i Mehinagić. Kod gostiju, izdvojili su se Živanov i Hamidović a po 5 pogodaka.