Petak , 19. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Velika pobjeda rukometaša Maglaja u Gornjem Vakufu-Uskoplju!

img

Pobjedom protiv ekipe MRK Sloga u Gornjem Vakufu-Uskoplju, rukometaši Maglaja su nadoknadili izgubljene bodove u prošlom kolu na domaćem terenu. Slavili su izabranici Zdravka Stevanovića rezultatom 24:25 protiv ekipe koja do večeras nije poražena na domaćem terenu!

Prvo poluvrijeme pripalo je rukometašima Sloge koji su nakon 30 minuta igre vodili rezultatom 12:10. Domaći rukometaši su vodili i tokom cijelog drugog poluvremena, ali uporne Maglajlije nisu dale domaćinima da se odlijepe na osjetniju razliku.  U finišu utakmice gledali smo pravu rukometnu dramu i preokret rukometaša Maglaja koji su na kraju stigli do pobjede i važna tri boda.

Kod Sloge bolji od ostalih bio je Biljaka sa šest golova, pet je dodao Tarik Alibegović. Edo Mehinagić je za Maglaj upisao sedam golova, a pratio ga je sa pet Amar Hasić.