Subota , 20. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Rukometaši Maglaja bolji od Slavije iz Istočnog Sarajeva (FOTO)

img

Rukometaši Maglaja savladali su Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 31:27 u okviru 13. kola Premijer lige BiH.

Maglaj je bolje otvorio susret i brzo je otišao na nekoliko golova prednosti, pa je na poluvremenu bilo 18:13.  U drugom poluvremenu izabranici Ermina Bajrića su bez većih problema održavali ovu prednost i na kraju upisali nove bodove protiv posljednjeplasirane Slavije, koja je pružila dobar otpor u ovoj utakmici.

Maglaj je do pobjede vodio Edo Mehinagić sa 8 pogodaka, Šarenac je postigao 6,  Malbašić i Kahriman po 3, a po dva pogotka su postigli Bašić, Bajrić, Memišević, Ridžal i Kujrić. U listu strijelaca se upisao i Kadrić sa jednim pogotkom.

Kod gostiju Benić je bio najefikasniji sa 9 pogodaka, Moćić je postigao 5,  Kerić 4, a po 3 pogotka su postigli Ristić, Bašić i Tešanović.