Petak , 29. Mar, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Pobjeda Zmajeva u Južnoj Koreji, Višća trostruki strijelac (VIDEO)

img

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u prijateljskoj utakmici nacionalni tim Južne Koreje rezultatom 3:1. Sve golove za Zmajeve postigao je Edin Višća dok je za domaćina pogodio Jae-Sung Lee.

Zmajevi su odigrali vrlo dobar meč, a osim golova, pokazali su kvalitet u posjedu lopte pa je njihov trijumf bio zaslužen premda nisu istrčali u najjačem sastavu. Mladi fudbaler Istanbula postigao je golove u 28, 45 i 79. minuti susreta dok je za domaćina, Lee poentirao u 30. minuti.

Podsjećamo, Južna Koreja će za razliku od bh. tima, učestvovati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Ova reprezentacija se trenutno nalazi na 61. mjestu FIFA rang liste sa 520 bodova. Najbolji plasman u istoriji im je bio 17. mjesto u decembru 1998., dok su najniže bili rangirani od novembra 2014. do januara 2015. (69. mjesto).

Ove godine u Rusiji, Koreja će deseti put učestvovati na Svjetskom prvenstvu, a debitovali su 1954. godine u Švajcarskoj. Najbolji rezultat na Mundijalu su ostvarili 2002. godine kada su osvojili četvrto mjesto.

Na Kupu Azije su učestvovali 13 puta, a dva puta su bili pobjednici – 1956. u Hong Kongu, te 1960. kada su bili domaćini.